Koła Naukowe

knf

Studia to, jak często się mówi, najlepszy okres w życiu, warto zatem wykorzystać go maksymalnie, a możliwości jest tyle, że nawet doba mająca 48 godzin, byłaby zdecydowanie za krótka. Każdy z nas posiada jakąś pasję, zainteresowanie, które chce dzielić z innymi. Wiadomo, że co dwie głowy to nie jedna, a co dopiero kilkadziesiąt, tworzących stowarzyszenie ludzi o podobnych celach i marzeniach.

Na naszym wydziale prężnie działają koła, m.in. Koło Naukowe Fizyków, Koło Naukowe Muzyka i Akustyka oraz Koło Pomiarów Biofizycznych BioS . KNF pomaga nam pogłębiać pasję fizyki, tworzyć projekty, zarówno typowo techniczne, jak i naukowe, jak również bierze udział w akcjach pozwalających nam przybliżać fizykę innym ludziom, takich jak warsztaty dla dzieci i młodzieży, jak również promujących nasz wydział. Natomiast KNMiA co roku tworzy niezapomnianą atmosferę na wydziałowej wigilii, kiedy to gromadzimy się jak jedna, wielka rodzina by przełamać się opłatkiem i wspólnie śpiewać kolędy, koło również wzbogaca takie wydarzenia jak rozdanie dyplomów ukończenia studiów.

Wymienione powyżej organizacje to tylko ułamek, spośród wszystkich znajdujących się na Politechnice Warszawskiej. Na stronie Rady Kół Naukowychj można przejrzeć całą listę 123 kół, które z otwartymi ramionami przyjmą nowych członków.


Na terenie politechniki również prężnie działają różne media studenckie, do których należą:

- Portal internetowy Polibuda.info

-Radio aktywne

-Studencka Telewizja internetowa TVPW

-Miesięcznik Kulturalny Studentów Politechniki Warszawskiej

 

(c)2011 Wydział Fizyki, Politechnika Warszawska