Co mogę studiować ?

Zanim wybierzesz kierunek studiów pragniemy powiedzieć Ci o jednej rzeczy: okres studiów to najważniejszy okres Twojego życia. Nie chodzi tu tylko o to, czego możesz nauczyć się na wykładach, ćwiczeniach i warsztatach. Studia to czas zawierania najtrwalszych znajomości, dojrzewania uczuć, ale także krystalizowania się światopoglądu i określania własnego potencjału społecznego. Studia, to tak naprawdę przede wszystkim inkubator Twoich postaw życiowych i energii do działania, która charakteryzować Cię będzie przez całe życie. To dzięki umiejętnościom społecznym, ugruntowanemu poczuciu własnej wartości oraz specyficznemu, techniczno-analitycznemu podejściu do rozwiązywania zadań, jakie przed Tobą postawi życie, każdy pracodawca zobaczy w Tobie partnera do osiągnięcia założonych celów rozwojowych. Głównie te umiejętności pozwolą Ci bez strachu myśleć o założeniu własnej firmy i realizacji swoich marzeń. Pamiętaj o tym, że to, czego nauczysz się w ramach programu studiów, to jedynie narzędzia, którymi posłużysz się budując własną przyszłość.

Fakty nie są najważniejsze. Zresztą, aby je poznać, nie trzeba studiować na uczelni - można się ich nauczyć z książek. Istota kształcenia w szkole wyższej nie polega zatem na wpajaniu wiedzy faktograficznej, lecz na ćwiczeniu umysłu w dochodzeniu do tego, czego nie da się znaleźć w podręcznikach

Albert Einstein

 Odpowiadając na pytanie postawione w temacie – już chyba nie msz wątpliwości, że jedynym słusznym wyborem są studia na Wydziale Fizyki:)?

 

(c)2011 Wydział Fizyki, Politechnika Warszawska