Kultura

Nasza Alma Mater dba nie tylko o rozwój intelektualny, ale również kulturalny swoich podopiecznych. Na przykład, od razu na pierwszym roku każdy student musi zaliczyć przedmiot humanistyczny. Wspaniała perspektywa, czyż nie? Na całe szczęście nie jest to jedyny sposób na ukulturalnienie się na naszej uczelni. Mamy nadzieję, że wykorzystacie jak najwięcej możliwości i skończycie studia, będąc nie człowiekiem, który wie wszystko o niczym, ale raczej człowiekiem renesansu. Szczegóły poniżej.

 

Z jaką imprezą kulturalną kojarzą się studia? Z Juwenaliami! To coroczne wydarzenie łączące studentów wszystkich wydziałów (bo każda uczelnia ma swoje) zaczyna się zawsze od Parady Studentów, czyli przemarszu bandy śpiewających, przebranych w dziwaczne stroje (w 2011 u nas były to piżamy czy inne śpioszki) studentów od starego miasta na Syrenkę. Tam następuje dalsza część imprezy czyli koncerty, piwo i zabawa do późna!

Dla kontrastu, żeby usatysfakcjonować również fanów innego rodzaju kultury, w Gmachu Głównym PW mamy serię koncertów zwanych „Wielka Muzyka w Małej Auli”. Całe to wydarzenie składa się z szeregu mniejszych i jednego potężnego koncertu muzyki poważnej co rok, odbywających się w Auli Gmachu Głównego. Wspaniała akustyka, niesamowita atmosfera - Aula GG wygląda zjawiskowo, szczególnie po zmroku - no i oczywiście muzyka na wysokim poziomie. To wszystko składa się na niezapomniane wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych na Politechnice Warszawskiej.

Do kultury współczesnej nie sposób nie zaliczyć telewizji. Dla osób zainteresowanych tym środkiem przekazu też znajdzie się wspaniała możliwość rozwoju, bowiem na Politechnice funkcjonuje TVPW, czyli studencka telewizja internetowa. Przygotowują mnóstwo relacji z wydarzeń ze studenckiego życia, ale też, a może przede wszystkim, tworzą reportaże na ciekawe i kontrowersyjne tematy.

tvpw

 

Skoro już mowa o nowoczesnych środkach przekazu, nie można też zapomnieć o starym, dobrym radiu. Radio Aktywne, bo o nim mowa, już swoją przewrotną nazwą zachęca do wstąpienia w ich szeregi. Nie pozostają dłużni telewizji, prowadząc autorskie audycje radiowe i puszczając muzykę, której w komercyjnych stacjach raczej nie usłyszycie.

RA

Na Politechnice jest wszystko, także swoją gazetę, I.PEWU. Jest to miesięcznik kulturalny, w którym zawsze znajdziemy ciekawe artykuły na aktualne tematy. Wszystko to profesjonalnie złożone i wydrukowane w kolorze, tylko wziąć i czytać.

tvpw

(c)2011 Wydział Fizyki, Politechnika Warszawska