Krzysztof Bondarczuk student w latach 2000 - 2006

Zacząłem na FTIM-sie skończyłem na Fizyce, kierunek optoelektronika. Po obronionym magistracie rozpocząłem studia doktorskie w Irlandii na Dublin City University, na wydziale Electronic Engineering.

Z perspektywy czasu, jakość kształcenia na wydziale Fizyki PW oceniam bardzo wysoko, choć nie ukrywam ze łatwo nie było. Pięć lat studiów rozszerzone do sześciu (w celu pełniejszego zrozumienia materiału wykładanego na trzecim roku) dały mi solidna podstawę do moich późniejszych badań. Uważam ze bardzo szeroki zakres materiału wyłożony od podstaw otwiera szerokie możliwości przed absolwentami. Należy podkreślić jednak, że od inicjatywy poszczególnego kandydata zależy jak się potoczy dalsza kariera (o której warto myśleć jeszcze w trakcie studiów). Jeżeli ktoś zdecyduje się kontynuować karierę naukową, zapewniam że laboratoria na całym świecie stoją otworem przed absolwentem Wydziału Fizyki PW. Studia na Fizyce poleciłbym osobie o szerokich zainteresowaniach, z dużą dozą inicjatywy i silną samo-motywacją. Szanse na znalezienie pracy po fizyce wzrastają dramatycznie jeżeli poświęci się trochę uwagi średniej ocen i przeznaczy odrobinę czasu na zdobywanie dodatkowych kwalifikacji, z poza zakresu toku studiów.

Krzysztof Bondarczuk