Marek Foltyn student w latach 1998 - 2003

Studia na Wydziale Fizyki będę wspominał jako wyjątkowy okres w moim życiu. To było coś więcej niż tylko wykłady, ćwiczenia, laboratoria... Tutaj, po prostu dobrze się bawiłem poznając kolejne działy fizyki, a szczególnie pracując w laboratorium. Nigdy nie zapomnę semestru studiów, który spędziłem w Finlandii, udziału w zaawansowanym projekcie naukowym Unii Europejskiej, wielu zagranicznych konferencji, szkoleń i wycieczek naukowych oraz studiów doktoranckich. Bardzo wysoko cenię sobie fakt, że poznałem tutaj tak wielu wspaniałych ludzi, którzy rozbudzili we mnie zainteresowania nie związane wyłącznie z fizyką, czego efektem było podjęcie studiów teologicznych, czy działalność w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Uważam, że głównym atutem tych studiów jest wszechstronność kształcenia oraz indywidualne podejście do studenta.
Obecnie pracuję w Instytucie Lotnictwa i zajmuję się zagadnieniami związanymi z wymianą ciepła, projektowaniem przepływów powietrza oraz modelowaniem innych złożonych procesów fizycznych zachodzących w najnowszych silnikach odrzutowych firmy General Electric. Choć tematyka ta wydawać się może odległa od mojego doktoratu poświęconego jonice ciała stałego, to jednak wspólnym mianownikiem obu dyscyplin jest FIZYKA, która jest ta sama i w przewodniku jonowym i w silniku lotniczym!

Marek Foltyn