Jarosław Tul student w latach 2001 - 2006

Pięć lat studiów na Wydziale Fizyki PW wspominam przede wszystkim przez pryzmat zawartych przyjaźni, spotkań przywspólnym piwie lub przy wspólnej nauce. Każdy semestr na kierunku Fizyki Technicznej był bardziej wymagający od poprzedniego, a już pierwszy ustawiał poprzeczkę wysoko.Lecz pamięć o długich godzinach spędzonych nad książkami, zadanimi lub w laboratorium szybko blednie. Natomiast wspomnienie znajomych, wykręcania przedziwnych numerów lub długich nocy przegadanych na absurdalne niekiedy tematy pozostaje we mnie wciąż żywa.
Studia na Wydziale Fizyki zaszczepiły we mnie zamiłowanie do eksperymentu. Zastanawianie się nad różnymi aspektami codziennie obserwowanych zjawisk, próby zbadania ich i wytłumaczenia, dały mi umiejętność nieszablonowego podejścia do badanych zagadnień. Umiejętność tą mogę wykorzystać w codziennej pracy, co daje mi niesamowitą radość i dumę. Wiedza zdobyta podczas studiów dała mi także wspaniałą bazę do dalszego rozwoju. Nie tylko w stronę techniczną, lecz także w kierunku ekonomiczno- biznesowym.
Na Wydziale Fizyki podczas przeprowadzania badań do pracy magisterskiej skonstruowałem także moje pierwsze urządzenie, które (nie chwaląc się) otarło się także o komercyjne zastosowanie w polskich firmach naftowych.
Jednym słowem, drogi kandydacie, jeżeli szukasz życiowej przygody, przyjaciół na całe życie, a także szerokich perspektyw zawodowych, Wydział Fizyki PW jest idealnym miejscem dla Ciebie.

Jarosław Tul
Specjalista ds. Optyki