Drzwi Otwarte

Stoisz przed najtrudniejszym wyborem: gdzie pójść na studia? Który kierunek wybrać? Szkoła uczy wszystkich przedmiotów, jednak czy daje wystarczający obraz kierunków przyszłej kariery? W okresie niedoboru kreatywnych inżynierów, wybór uczelni technicznej to najlepsza droga do ciekawego stanowiska, a Fizyka Techniczna i Fotonika dają Ci taką szansę.

Większość ludzi boi się studiować kierunki ścisłe - może należysz już do szczęśliwców, którzy zdecydowali się na konkretny wydział, a może nadal się wahasz, masz wątpliwości? Wiele uczelni posiada ciekawe oferty kierunków i zapewnia o bogatym wyborze kariery zawodowej, ale Ty nie widzisz jeszcze miejsca dla siebie? Czas to zmienić! Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej otwiera przed Tobą szerokie możliwości - a Drzwi Otwarte PW pozwolą Ci się przekonać do Fizyki Technicznej i Fotoniki.

Drzwi Otwarte to dwa dni w roku, które warto poświęcić, aby zobaczyć co tutaj tak naprawdę się dzieje. Oprócz spotkania z Dziekanem, na którym dowiesz się wielu istotnych informacji, będziesz także miał okazję zapytać pracowników i studentów o ich opinię. Drzwi Otwarte to mini-festiwal - właśnie dla osób takich jak Ty!

Na samym początku grupa zapaleńców pokaże Ci prawdziwą fizykę. Nie uświadczysz tutaj wzorów matematycznych i twierdzeń rodem z podręczników szkolnych - zamiast tego zaprezentujemy Ci ciekawe doświadczenia. Kto wie, może pierwszy raz w życiu będziesz mógł przełamać stereotypy o fizykach i zobaczyć, że to nie tylko grupa przyszłych nauczycieli czy zakręconych profesorów, lecz inżynierów, ludzi kreatywnych, którzy cały czas zmieniają na lepsze otaczający nas świat.

Oprócz zabawy i pokazów możesz dowiedzieć się, jak wyglądają studia. Większość czasu spędzisz w laboratoriach, gdzie to właśnie Ty będziesz wykonywał eksperymenty oraz projektował rzeczy, których nikt jeszcze nie wymyślił. Kto wie, jakie ciekawe pomysły przyjdą Ci do głowy podczas zajęć? Dlatego warto zobaczyć, jak wyglądają laboratoria dydaktyczne oraz zakłady naukowe, gdzie pracownicy pokażą Ci, jakie prowadzą badania.

Pamiętaj, że Wydział Fizyki PW zawsze stoi przed Tobą otworem. Oprócz Drzwi Otwartych możesz nas znaleźć na różnych targach edukacyjnych, takich jak „Salon Perspektyw”, "KONIK" czy „Dziewczyny na Politechniki”. Możesz też zebrać grupę chętnych ze szkoły i skontaktować się z naszym Dziekanatem w sprawie zwiedzania:

 

Dziekanat Wydziału Fizyki
Politechniki Warszawskiej
ul. Koszykowa 75,
00-662 Warszawa
tel.: (022) 234-76-60,
fax: (22) 628-21-71

 

Jak do nas trafić?

(c)2011 Wydział Fizyki, Politechnika Warszawska