Gdzie się czegoś dowiedzieć?

Szukanie informacji w świecie XXI wieku jest niezwykle trudne. Internet zalany jest potokiem informacji i znalezienie tej prawdziwie cennej przypomina szukanie igły w stogu siana. A przecież jest tyle pytań na które potrzebujesz odpowiedzi aby wybrać kierunek swojego życia, swoje kariery, swoich zainteresowań. Wybór kierunku studiów to bardzo ważna decyzja. Musisz podjąć ją świadomie. Dlatego powstała ta strona internetowa. Chcemy nie tylko zachęcić Cię do studiowania fizyki technicznej lub fotoniki, ale pokazać Ci, co tak naprawdę jest najcenniejszą wartością tych kilku, być może najważniejszych lat Twojego życia. Jest to atmosfera w jakiej je spędzisz, zdolności, które w tym czasie samemu rozwiniesz oraz znajomości i przyjaźnie, które w tym czasie zawrzesz. To wszystko na Wydziale Fizyki jest bezcenne i bliskie.

Fizyka techniczna i Fotonika są dla ludzi ciekawych świata dlatego co roku organizujemy Drzwi Otwarte, dwa dni w marcu staramy się zamienić w festiwal ciekawości świata. Wszystkie nasze laboratoria naukowe i dydaktyczne zapraszają Cię do siebie. Zobaczysz dynamicznie zmieniające się hologramy, fizykę badania EKG, najnowocześniejsze układy elektroniczne, które sam zbudujesz podczas studiów oraz laboratorium fizyki w którym zajęcia ma cała Politechnika. Drzwi otwarte to możliwość wejrzenia w przyszłość. Fizyka bowiem zawsze wyprzedza technikę! Najbardziej niesamowite doświadczenia fizyczne pokażą studenci Koła Naukowego Fizyków - entuzjaści, którzy w ten weekend będą tam tylko dla Ciebie. Możesz im zadać każde pytanie. Oczywiście w czasie Drzwi Otwartych spotkasz także Dziekana Wydziału, nie bój się zadawać mu nawet niewygodnych pytań.

A co gdy Drzwi Otwarte już minęły, a Ty masz nadal pytania? Polecamy portal polibuda.info. Strona internetowa tworzona przez studentów dla studentów pozwoli Ci znaleźć wiele cennych informacji i odpowiedzi na swoje pytania.
(c)2011 Wydział Fizyki, Politechnika Warszawska